مقالات علمی

خبر خوش برای یوتیوبرها: ایده یابی و تولید محتوا با این ابزار هوش مصنوعی ساده می‌شود

یوتیوب در حال آزمایش یک ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی جدید است که می‌تواند به تولیدکنندگان محتوا برای ساخت ویدئوهای جدید کمک کند. این هوش مصنوعی در زمینه ایده‌یابی و ساخت ویدئوهای خلاقانه کاربرد خواهد داشت.

افزایش تقاضا برای هوش مصنوعی و مزایای بی‌شمار آن باعث شده تا شرکت‌های بزرگ فناوری به دنبال ادغام AI در سرویس‌ها و خدمات خود باشند. گوگل یکی از برترین نام‌های دنیای هوش مصنوعی محسوب می‌شود که روز جمعه از یک ابزار مبتنی بر AI جدید رونمایی کرده است.

هوش مصنوعی جدید یوتیوب

این غول فناوری نوع جدیدی از هوش مصنوعی را معرفی کرده که به تولیدکنندگان محتوا ایده‌های جدید و خلاقانه برای ساخت ویدئو ارائه می‌کند.

ابزاری به شدت کاربردی برای یوتیوبرها!

به گزارش MSN، یوتیوب به تازگی لیست ویژگی‌های در حال آزمایش خود را به‌روزرسانی کرده و در این لیست به یک ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی اشاره کرده است. در بخش توضیحات مربوط به این ابزار گفته شده که یک هوش مصنوعی مولد برای الهام بخشیدن به محتوا در دسکتاپ استودیو است.

همانطور که می‌توان حدس زد، این ابزار به تولیدکننده محتوا در یوتیوب کمک خواهد کرد تا ایده‌های جدیدی به دست آورند. به عنوان مثال، زمانی که در تلاش هستید در رابطه با ویدئوی بعدی خود تصمیم‌گیری کنید، این هوش مصنوعی به کمک شما آمده و مسیر درست را پیش رویتان قرار می‌دهد.

هوش مصنوعی جدید یوتیوب

بخش آزمایش قابلیت‌های جدید YouTube معمولاً برای مدت زمان محدود و گروهی کوچک از کاربران در دسترس قرار می‌گیرد، بنابراین ممکن است فعلاً به این ابزار مبتنی بر AI دسترسی نداشته باشید. البته می‌توانید از طریق مراجعه به بخش YouTube Studio، Analytics و در نهایت بخش Research در دسترس بودن این ویژگی را بررسی کنید.

به گفته یوتیوب، ابزار جدید هوش مصنوعی قادر به ارائه ایده‌های زیر است:

  • نوع محتوا و موضوعی که بینندگان در حال حاضر تمایل بیشتری به تماشای آن‌ها دارند.
  • موضوع تازه و خلاقانه که تا به امروز در رابطه با آن ویدئویی تولید نکرده‌اید.
  • نکات کلی و چهارچوب‌هایی برای افزایش میزان خلاقیت و بهبود ویدئوها.

در حال حاضر، تنها کانال‌هایی که ویدئوهای خود را به زبان انگلیسی منتشر می‌کنند، می‌توانند بخشی از آزمایش جدید یوتیوب باشند. با این وجود، انتظار می‌رود که پس از موفقیت این ابزار شاهد ادغام گسترده آن باشیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا