معرفی نشریات

۱۶۵ عنوان کتاب در کنگره شهدای مدافع حرم و جبهه مقاومت تنظیم شد

مشهد- دبیر کنگره بین‌المللی شهدای مدافع حرم و جبهه مقاومت گفت: در گام اول کنگره شهدای مدافع حرم و جبهه مقاومت ۱۶۵ عنوان کتاب تنظیم شد که ۵۷ عنوان آن تدوین و به چاپ رسیده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام علی شیرازی صبح شنبه در کنگره بین‌المللی شهدای مدافع حرم و جبهه مقاومت در حرم مطهر رضوی اظهار کرد: در گام اول کنگره شهدای مدافع حرم و جبهه مقاومت ۱۶۵ عنوان کتاب تنظیم شد که ۵۷ عنوان آن تدوین و به چاپ رسیده است.

دبیر کنگره بین‌المللی شهدای مدافع حرم و جبهه مقاومت گفت: از این مجموعه کتاب‌ها، هشت عنوان در خصوص سردار شهید قاسم سلیمانی، چهار عنوان درباره فرماندهان مدافع حرم و ۱۴ عنوان دیگر نیز سرگذشت‌نامه رزمندگان و فرماندهان مدافعان حرم است.

وی ادامه داد: چهار عنوان دیگر روایت رزمندگان محور مقاومت، ۱۲ عنوان خاطرات همسران شهید جبهه مقاومت، یک یادداشت، سه دفتر شعر و یک کتاب پژوهشی تألیف شده است.

شیرازی افزود: پنج عنوان کتاب در حوزه کودک و نوجوان چاپ شده، است. همچنین از مجموع تالیفات صورت گرفته، ۲۷ عنوان به چندین زبان زنده دنیا شامل عربی، فرانسوی، روسی و ترکی استانبولی ترجمه شده و چند عنوان دیگر نیز در دست ترجمه است.

دبیر کنگره بین‌المللی شهدای مدافع حرم و جبهه مقاومت اظهار کرد: از بین این عناوین، ۲ عنوان در جایزه جلال، ۶ عنوان در جشنواره پاسداران اهل قلم، ۱۲ عنوان در جایزه شهید حاج حسین همدانی و چهار عنوان در کتاب سال دفاع مقدس حائز رتبه و مقام‌هایی شده‌اند.

وی گفت: سرآغاز این اجلاسیه در روز دوم فرودین سال ۱۳۹۸ و توسط شهید حاج قاسم سلیمانی رقم خورد و در ادامه این مسیر مقدمات این کنگره بین المللی فراهم شد.

شیرازی افزود: پس از شهادت سردار دل‌ها برپایی این اجلاسیه و کنگره بین المللی به صورت شبانه روزی و با قوت دنبال شد.

دبیر کنگره بین‌المللی شهدای مدافع حرم و جبهه مقاومت ادامه داد: تاکنون سه یادواره در خصوص شهدای مدافع حرم در مازندران، کرمان و خوزستان برگزار شد.

وی گفت: ساخت فیلم سینمایی درباره شهید پورجعفری به عنوان همرزم و یار شهید حاج قاسم سلیمانی در مراحل پایانی است.

شیرازی افزود: همچنین ۱۵ قسمت فیلم درباره سردار شهید سلیمانی ساخته شده و پنج کتاب صوتی هم به تولید رسیده است.

دبیر کنگره بین‌المللی شهدای مدافع حرم و جبهه مقاومت با اشاره به فعالیت‌های هنری صورت گرفته درباره شهدای مدافع حرم و جبهه مقاومت ادامه داد: کمیته هنری این کنگره تاکنون ۲۷ فیلم را تدوین کرده است، همچنین سریال مرزهای عاشقی درباره شهدای مدافع حرم از شبکه‌های متعدد سینما پخش شده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا