مالی

کتاب یک گام جلوتر در بازارهای مالی

کتاب یک گام جلوتر در بازارهای مالی

انتشارات:  چالش
نویسنده: لیلا رجبعلی زاده
کد کتاب :136914
شابک :978-6227775532
قطع :وزیری
تعداد صفحه :110
سال انتشار شمسی :1403
نوع جلد :شومیز
سری چاپ :1

معرفی کتاب یک گام جلوتر در بازارهای مالی اثر لیلا رجبعلی زاده

برای تبدیل‌شدن به یک تحلیلگر که بتوانید معامله کنید و دید معامله‌گری در بازارهای مختلف مانند بازار سرمایه، بازار مسکن، بازار خودرو، بازار طلا یا ارز و حتی بازارهای بین‌المللی و کریپتوکارنسی را داشته باشید قطعا باید بدانید که یکی از قوی‌ترین سیگنال‌ها و ابزارهای تحلیل، شناخت شاخص‌های اقتصاد کلان است.
ما برای اینکه بتوانیم بازارها را به‌درستی پیش‌بینی کنیم، نه‌فقط در ایران بلکه در هر کجای جهان لازم است که وضعیت اقتصاد کلان، سیاست‌های مختلف مالی و پولی، وضعیت بودجه، وضعیت تورم، نقدینگی و بازار پول، کسری بودجه و نرخ‌های بهره، چه در بعد داخلی چه در بعد بین‌المللی را پایش و بررسی کنیم؛ بنابراین در هر سطحی که بخواهیم اقتصاد را تحلیل کنیم نیازمند تحلیل شاخص‌های اقتصاد کلان هستیم.
برای افزایش سود در بازارهای مالی، شناخت اصول اقتصاد کلان و تأثیرات آن بر بازارهای مالی بسیار حائز اهمیت است. با درک این عوامل اثرگذار می‌توانید بهترین تصمیمات را در مورد سرمایه‌گذاری و مدیریت پول اتخاذ کنید.
با شناخت و آگاهی از تأثیرات شاخص‌های اقتصاد کلان روی بازارهای مختلف می‌توانیم دریابیم که چطور سرمایه‌گذاری کنیم و حتی وارد کدام یک از صنایع شویم. چرا که حدود ۶۰ درصد از صنایع بورسی ما تحت تأثیر شاخص‌های جهانی هستند. شاید این سوال برایتان پیش بیاید که کشور ما با بازارهای جهانی چندان در تجارت و دادوستد نیست، پس چطور صنعت ما تحت تأثیر شاخص‌های جهانی است؟ آنچه که در اقتصادهای آمریکا، چین، حوزه یورو و اقتصادهای بزرگ دنیا می‌افتد، می‌تواند به فاصله حدود ۲۴ ساعت تأثیرش را روی بازارها و سهم‌های ما بگذارد، چون بازارها، بازارهای جهانی‌اند و تحت تأثیر شاخص‌های اقتصاد کلان هستند.
برای اینکه بتوانید یک تحلیل اقتصادی جامعی را انجام دهید باید در گام اول با شاخص‌های اقتصاد کلان آشنا باشید، سپس به تحلیل آن صنعت و در نهایت تحلیل سهام بپردازید.
با آموزش و یادگیری اقتصاد کلان به یک تحلیلگر مسائل اقتصادی تبدیل می‌شوید و با دانستن پارامترهای اقتصادی می‌توانید آینده بازارها را پیش‌بینی کنید و تصمیمات اقتصادی درستی را بگیرید که در این کتاب سعی بر این بوده است تا شما خوانندگان عزیز را در گام اول تبدیل‌شدن به یک تحلیلگر و معامله‌گر موفق یاری رساند.
با شناخت و تحلیل هر صنعت که گام دوم است می‌توانید از جریان ورود نقدینگی و پیشرو شدن آن صنعت در بازه‌های زمانی مختلف آگاه شوید و پرتفوی خود را بر این ‌اساس بچینید. در مجموعه بعدی که به‌زودی به چاپ خواهد رسید به این مقوله مهم خواهیم پرداخت.
در گام آخر با تحلیل سهام و بررسی صورت‌های مالی و نیز با استفاده از تحلیل تکنیکال و پرایس ‌اکشن می‌توانیم نقاط ورود مناسب به هر سهم را پیدا کنیم.
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا