رهبری

کتاب راهنمای مهارت های مدیریت مدیران بالادست

کتاب کتاب راهنمای مهارت های مدیریت مدیران بالادست

انتشارات: پویش مدام
نویسنده: پاتریک فورسایت
کد کتاب :132850
مترجم :فرشید عبدی
شابک :978-6229380253
قطع :رقعی
تعداد صفحه :131
سال انتشار شمسی :1402
سال انتشار میلادی :2002
نوع جلد :شومیز
سری چاپ :1
زودترین زمان ارسال : 28 فروردین

معرفی کتاب راهنمای مهارت های مدیریت مدیران بالادست اثر پاتریک فورسایت

خودآموزی سرشار از نکات، تکنیک‌ها و ابزارهایی که به شما برای لذت بردن از یک رابطه کاری خوب با رئیستان و سایر مدیران ارشد کمک می‌کند
اولین بار پیتر دراکر- استاد مشهور مدیریت- به موضوع مدیریت بر بالادستان اشاره کرد. مدیریت همیشه از بالادست به پایین دست انجام می‌شود یعنی مدیر 5 وظیفه اصلی در قبال سازمان و زیر دستانش دارد. باید برنامه‌ریزی کند، نظم بدهد و ساختار ایجاد کند. به کارکنانش انگیزه بدهد و آن‌ها را هدایت کند و مسیر و فرایند رسیدن به هدف را کنترل کند.
معکوس این مسیر چیست؟ آیا کارکنان اعم از مدیران و روسا در سطوح پایین‌تر می‌توانند بر بالادستان خود مدیریتی اعمال کنند و اصلا چنین چیزی لازم است؟
بزرگترین و ارزشمندترین دارایی یک سازمان کارکنان آن هستند و چه بهتر که این دارایی هوشمند و دارای هوشیاری به مدیرانش توجه کند. هیچ مدیری کامل نیست و تصویری که از بیرون از مدیر وجود بیشتر نواقص او را نشان می‌دهد. بهتر نیست که در مسیری معکوس کارکنان به مدیران خود خود کمک کنند. این کار سه سر برد است! یعنی هم سازمان به هدفش می‌رسد، هم مدیران تقویت می‌شود و هم کارکنان رشد و اثربخشی بیشتری پیدا می‌کنند. در واقع مدیریت بر بالادستان ایجاد مشارکت دو طرفه بین کارکنان و مدیریت است و موجب یکپارچگی و هم بستگی در سازمان می‌شود. این کتاب راهنما به مهارت‌ها و مفاهیم مدیریت بر مدیران بالادست می‌پردازد.
این کتاب برای «شما» آماده شده است، شما که بیشتر ساعات و عمر مفید خود را در سازمان می‌گذرانید. شما که با هر نظر مدیرتان می‌توانید رشد کنید یا افول کنید، می‌توانید به اهدافتان برسید یا ناامید شوید. می‌توانید ایده‌هایتان را اجرا کنید یا باید آن‌ها را فراموش کنید و ایده‌های مدیرتان را اجرا کنید. شما که هر بار پیش مدیرتان می‌روید با استرس یا خوشحالی بر می‌گردید. این کتاب برای پیشرفت شما در مدیریت مدیرتان و در نتیجه موفقیت شما آماده شده است. هر چه از آن بهتر استفاده کنید، به دستاوردهای بهتری می رسید. این فرصت را از دست ندهید.

کتاب کتاب راهنمای مهارت های مدیریت مدیران بالادست

پاتریک فورسایت
پاتریک فورسایت (متولد: 15 دسامبر 1942 ، انگلستان) کار خود را در زمینه انتشارات آغاز کرد و از سال 1990 آموزش و مشاوره Touchstone را اداره می کند. این متخصص در بهبود مهارت های بازاریابی، مدیریت و ارتباطات است. وی سخنران کنفرانس باتجربه ای است و به طور گسترده در زمینه تجارت فعالیت می کند.
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا