معرفی نشریات

کتاب شعر «بر بلندای امید» منتشر شد

کتاب «بر بلندای امید» سروده مصطفی خلیلی فر با موضوع دفاع مقدس توسط انتشارات سرو منتشر و روانه بازار نشر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، کتاب «بر بلندای امید» سروده مصطفی خلیلی فر با موضوع دفاع مقدس به تازگی در ۱۴۳ صفحه توسط انتشارات سرو موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس منتشر و روانه بازار نشر شده است.

این کتاب شامل دو فراز و ۹۲ قطعه شعر است. در فراز اول این کتاب که مشتمل بر ۴۸ قطعه شعر است؛ کوشیده شده تا «عطر پیام شهید»، «حماسه توحید»، «پیام رزمندگان»، «سرود عاشقان»، «جشن پیروزی علی مردان»، «پیام آزادگان»، «آزادی خرمشهر» و «سرود پایداری» دلیران ایران زمین را در نیمه اول سال های جنگ؛ تا شهریور ۱۳۶۱ به زیباترین نحو ممکن سروده شود.

در فراز دوم کتاب نیز که مشتمل بر ۴۴ قطعه شعر است؛ در سال های ۱۳۶۱ تا ۱۳۷۲ سروده شده، علاوه بر تبیین نقش شهیدان و «پیام جوانمردان» و «سرود آزادگان و جانبازان…» شاعر توانسته است «عطر ایثار» سیاوشان و علیمردان را به مشام جان عاشقان و بازماندگان برساند؛ و در عین حال شعرهایی همچون: قصیده واره «پیمان پیغمبر» و غزل های «یا لطیف» و «مویه در غربت» و مثنوی «آیینه ایران، خلیج فارس» را بسراید و در نهایت بانگ برآورد که: «آلاله به کوه و، سروبن در گلگشت، بوژار به صحرا و، کشاورز به دشت، با آه و نگاهشان چنین می گویند: از خون سیاوشان نبایست گذشت…»

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا