معرفی نشریات

کتاب «سفر شگرف نیلس هولگرسون» به چاپ دوم رسید

کتاب «سفر شگرف نیلس هولگرسون در سرزمین سوئد» نوشته سلما لاگرلوف با ترجمه قاسم صنعوی توسط انتشارات سروش به چاپ دوم رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، کتاب «سفر شگرف نیلس هولگرسون در سرزمین سوئد» اثر سلما لاگرلوف با ترجمه قاسم صنعوی به تازگی توسط انتشارات سروش به چاپ دوم رسیده است.

این کتاب داستان پسر بچه شلوغی به نام نیلس است که در اثر حادثه‌ای به «تومت» (آدمک، کوتوله بسیار کوچکی که در افسانه‌های مردم سوئد جای خاصی دارد) تبدیل‏ می‌شود و هنگامی که به آزار جانوران خانه می‌پردازد، ناگهان غازشان‏ آکا به پرواز درمی‌آید و پسرک را، که به گردنش آویخته است، با خود به آسمان می‌برد و پسرک، بی ‏آنکه‏ بخواهد، با او به سفری دور و دراز می‌رود.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

هوا خاکستری و گرفته بود. غازهای وحشی استراحت بعد از ظهرشان را می‌کردند که ناگهان آکا به سراغ نیلس آمد و گفت: «به ‏نظر می‌رسد هوا آرام باشد، فکر می‌کنم که فردا از بالتیک خواهیم‏ گذشت.

سلما لاگرلوف (۲۰ نوامبر ۱۸۵۸ – ۱۶ مارس ۱۹۳۰)، نویسنده سوئد و نخستین زن برنده جایزه نوبل در ادبیات است. لاگرلوف کتاب سفر شگرف نیلس هولگرسون در سرزمین سوئد را به سفارش اولیای امور برای کودکان مدرسه‌های سوئد نوشت که بسیار معروف شد.

قاسم صنعوی مترجم کتاب در سال ۱۳۱۶ در مشهد زاده شد، وی ابتدا از دانشگاه فردوسی مشهد در رشته زبان و ادبیات فرانسه و سپس از دانشگاه تهران در رشته حقوق قضائی لیسانس گرفت؛ اما به کارهای فرهنگی روی آورد، از جمله: معاون اداره کل رایزنی‌ها و نمایندگی‌های فرهنگی خارج از کشور، مدیرکل همکاری‌های فرهنگی-هنری و نیز مدیرکل روابط بین‌الملل وزارت فرهنگ و هنر. صنعوی برای چند سال سردبیر مجله فرهنگی سخن بود، او همچنین به عنوان مدیر مسئول مجله رودکی نیز فعالیت کرده است.

چاپ دوم این کتاب با ۴۰۸ صفحه، شمارگان ۱۰۰ نسخه و قیمت ۳۷۰ هزار تومان عرضه شده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا