الهیات

کتاب بیگ بنگ، فلسفه و خدا

کتاب بیگ بنگ، فلسفه و خدا

انتشارات:  سایلاو
نویسنده:  جانر تاسلامان

 

کد کتاب :24804
مترجم :رامین کریمی
شابک :‫978-6229591574
قطع :رقعی
تعداد صفحه :304
سال انتشار شمسی :1403
سال انتشار میلادی :2006
نوع جلد :شومیز
سری چاپ :3
زودترین زمان ارسال :

بیگ بنگ، فلسفه و خدا
انتشارات:  هورمزد
نویسنده:  جانر تاسلامان

 

کد کتاب :55888
مترجم :رامین کریمی
شابک :978-6005361971
قطع :رقعی
تعداد صفحه :278
سال انتشار شمسی :1394
سال انتشار میلادی :2006
نوع جلد :شومیز
سری چاپ :6
زودترین زمان ارسال :

معرفی کتاب بیگ بنگ، فلسفه و خدا اثر جانر تاسلامان

آیا نظریه بیگ بنگ قابل قبول است؟ پیامدهای فلسفی و مذهبی نظریه بیگ بنگ چیست؟ آیا می توان وجود خدا را با داده های علمی و استدلال منطقی اثبات کرد؟ آیا جهان، قوانین علم، پدیده های جهانی، موجودات زنده و خود ما محصول تصادفی محض هستند یا طراحی شده ایم؟ پاسخ‌هایی که به آن‌ها می‌رسیم تأثیرات تعیین‌کننده‌ای بر آنچه باید باور کنیم و اینکه آیا زندگی معنا دارد یا نه، خواهد داشت. باورهایی که ما داریم و مفهوم ما از زندگی بر جنبه های شکل دهنده سبک زندگی ما مانند اخلاق تأثیر می گذارد. نظر ما در مورد کیهان نتیجه دارد. نگاه ما به آن، دیدگاهی را که نسبت به خود داریم شکل می‌دهد، که تنها بخشی از آن است.
این کتاب به بررسی رشته‌های مختلف مانند فیزیک و نجوم، و فلسفه و الهیات می‌پردازد و اطلاعات همه این حوزه‌های مجزا را مجددا متحد می‌کند و دیوارهایی را که بین آنها ایجاد شده است، آشکار می‌کند. نویسنده با این کتاب، با توسعه «اصل جهانی» به بحث پیرامون «اصل انسان دوستی» می افزاید. نویسنده نقدی اصیل از فلسفه ماتریالیستی، فلسفه یونان باستان، و به ویژه کانت و هاوکینگ را به خواننده ارائه می دهد. این کتاب بسیار آموزنده و قابل تامل است. خواننده نه تنها پاسخ سوالات مربوط به معنای وجود ما را می یابد، بلکه بینش جدیدی در مورد علم، فلسفه و الهیات نیز به دست می آورد.

کتاب بیگ بنگ، فلسفه و خدا

جانر تاسلامان (Caner Taslaman) اقامت و تحقیقات علمی خود را در استانبول ترکیه انجام می دهد. وی پس از اتمام تحصیلات کارشناسی در رشته جامعه شناسی در دانشگاه بسفر، موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد و دکترا در فلسفه و مطالعات دینی در دانشگاه مرمره شد. تاسلامان همچنین در رشته علوم سیاسی در دانشگاه استانبول تحصیل کرده بود و به بازدید از دانشگاه توکیو پرداخت. مناطق مورد علاقه وی شامل قرآن و علم، فلسفه علم، فلسفه زیست شناسی، جهانی شدن و اسلام و جامعه شناسی دین است. وی علاوه بر این کتابها، نویسنده کتاب سا…
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا