معرفی نشریات

پرونده ویژه «فکه» برای حاج‌حسین همدانی

شماره جدید مجله فکه با پرونده‌ای ویژه برای مروری زندگی شهید حاج‌حسین همدانی به‌عنوان حبیب مدافعان حرم منتشر شد و روی پیشخوان مطبوعات آمد.

به گزارش خبرنگار مهر، شماره ۲۴۵ ماهنامه فرهنگی، اجتماعی، سیاسی فکه با پرونده ویژه ای تحت عنوان حبیب مدافعان حرم در بخش‌های مختلفی همچون خرده یادداشت، دورنما، روادید، حدیث عاشقی، مدافعان حرم، فکه و مشاهد من البطولة به‌تازگی منتشر شده است.

در بخش خرده یادداشت مطالبی با عناوینی همچون صبح روشن پیروزی، قلب ما در غزه می تپد، صد برابر یعنی چند؟، واقع بینی یک بر برای همیشه؛ در بخش دورنما مطلبی با عنوان دفاعی که حق حیات دارد، در بخش روادید مطالبی با عناوینی همچون در ۳۵۰ درجه، توهم یا واقعیتی ۴۰ ساله، دروغ بزرگی به نام دفاع از زنان، نابغه جنگ‌های ناهمتراز (مروری بر زندگی شهید حسین همدانی)؛ در بخش حدیث عاشقی مطالبی با عناوینی همچون اقتدا به زینب کبری (س)، مشق غربت، لبخند بزن برادر به چاپ رسیده است.

حبیب مدافعان حرم، پروانه حسین (گفت و گو با همسر سردار شهید مدافع حرم حاج حسین همدانی)، آن سیمای سفید کرده، پیامبر امید، جنگ ناتمام و ژنرال تعیین کننده از مطالب منتشره بخش مدافعان حرم، جوانه برفی مطلب منتشره بخش فکه و فراشة حسین مطلب منتشره بخش مشاهد من البطولة به شمار می‌رود.

در مطلب با عنوان قلب مادر غزه می تپد به تحولات اخیر فلسطین اشاره شده است که بخشی از این مطلب را باهم می‌خوانیم؛

این روزها و در پی پیروزی بزرگ رزمندگان فلسطین، بیش از هر کس، جای خالی سردار مقاومت، شهید حاج قاسم سلیمانی احساس می‌شود؛ همان فرمانده خستگی ناپذیری که رهبر معظم انقلاب، نقش تأثیرگذارش در احیای آرمان فلسطین را این‌طور توصیف کردند” آمریکایی‌ها در مورد فلسطین طرح و نقشه شأن این بود که قضیه فلسطین را به فراموشی بسپرند و فلسطینی‌ها را در حالت ضعف نگه دارند که جرأت نکنند دم از مبارزه بزنند.

این مرد دست فلسطینی‌ها را پر کرد؛ کاری کرد که یک منطقه کوچک، یک وجب مثل نوار غزه در مقابل رژیم صهیونیستی با آن همه ادعا می‌ایستد، کاری می‌کند و بلایی سر آنها می‌آورد که سر ۴۸ ساعت می‌گویند آقا بیایید آتش بس بدهید؛ اینها را حاج قاسم سلیمانی کرد. این چیزی است که برادران فلسطینی ما مکرر پیش خود بنده گفته‌اند. البته من می‌دانستم اما آنها هم آمدند پیش ما شهادت دادند.

همچنین در بخش روادید مطلبی با عنوان نابغه جنگ‌های ناهمتراز منتشر شده که به زندگی شهید حسین همدانی اشاره شده است.

در بخشی از این مطلب آمده است؛

شهید قلب تاریخ است؛ این جمله‌ای است زرین از دکتر علی شریعتی. جمله‌ای که خلاصه و عصاره فلسفه شهادت است و بهترین راوی خون شهدایی که گران‌ترین سرمایه شأن؛ جان را با خدا معامله کردند تا آئین پیغمبر آخرالزمان روی زمین بماند. شهید قلب تاریخ است و هر شهید مسیر تاریخ را تغییر می‌دهد و آن را قلب می‌کند.

از ابتدای تاریخ اسلام مشرکان و کفار و منافقان کمر به سرنگونی پرچم اسلام بستند و این شهدا بودند که با نثار خون خود بیرق اسلام را برافراشته نگه داشتند. شهید قلب تاریخ است چون در این حساس‌ترین مقطع تاریخ اسلام، این شهدا هستند که نقشه همه شیاطین را نقش بر آب می‌کنند و بشریت را به سوی سعادت سوق می‌دهند. آنچه در پی می‌آید سرگذشت شهدایی است که زیبا زیستند، پیش از شهادت شهید شدند و بعد با نثار خون خود مسیر تاریخ را تغییر دادند تا اذان محمدی بر ماذنه‌ها بماند و بشر طعم آزادگی بچشد.

این‌مجله با ۵۶ صفحه و قیمت ۴۸ هزار تومان منتشر شده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا