معرفی نشریات

عرضه کتاب «آدلا هنوز شام نخورده!»

کتاب «آدلا هنوز شام نخورده!» نوشته یاسر سیستانی نژاد توسط انتشارات سوره مهر منتشر و راهی بازار نشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «آدلا هنوز شام نخورده!» نوشته یاسر سیستانی نژاد به تازگی توسط انتشارات سوره مهر منتشر و روانه بازار نشر شده است. این کتاب دربرگیرنده خاطرات طنز رزمندگان در میدان جنگ است.

این اثر مجموعه‌ای از خاطرات طنز رزمندگان کرمانی است که اوایل سال ۹۷ همزمان با پروژه جمع آوری خاطرات رزمندگان گردان ۴۰۸ سیدالشهداء (ع) با موضوع خاطره «اولین شب عملیات کربلای ۴» کلید خورده است. از این جهت بیشترِ راویانِ انتخاب شده در این مجموعه از رزمندگان گردان ۴۰۸ هستند.

برای نگارش کتاب، با بیش از ۴۰ نفر از رزمندگان دفاع مقدس به مدت ۶ ماه، نزدیک به ۵۰ ساعت مصاحبه در قالب فایل صوتی انجام شده است. نجمه سعیدی شناسایی و مصاحبه با رزمندگان و مریم ملازاده فعلیت بخشیدن به مصاحبه‌ها را بر عهده داشته‌اند و نهایتاً یاسر سیستانی‌نژاد طنزپرداز کرمانی کار تدوین و نگارش خاطرات را انجام داده است.

«آدلا هنوز شام نخورده!» سعی کرده از زاویه‌ای دیگر به مقوله دفاع مقدس بپردازد و برخی ظرفیته های پنهان این دوره را کشف و ارائه کند. یکی از این ظرفیت‌ها ثبت و ضبط خاطرات طنزآمیز، شوخی‌ها و بذله گویی های متناسب با فضای جنگ است که به دلیل بافت سنّی جوان رزمندگان از فراوانی قابل توجهی برخوردار بوده است. در عین حال ظرافت و شیرینی این خاطرات طنز، بدون شک در جهت تبیین شخصیت رزمندگان و شناساندن روحیات آن‌ها به نسل آینده مفید فایده خواهد بود.

گردآورندگان کتاب سعی کرده‌اند با تکیه بر طنز خاطرات و رخدادهای دفاع‌مقدس، به تلطیف فضای عبوس، سخت و خشن جنگی که هنر این رزمندگان بوده، توجه ویژه‌ای داشته باشند.

این کتاب با ۱۱۹ صفحه، شمارگان ۵۰۰ نسخه و قیمت ۱۲۰ هزار تومان عرضه شده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا