معرفی نشریات

عرضه «صدایی که از اعماق وجودم می‌آمد» در کتابفروشی‌ها

کتاب «صدایی که از اعماق وجودم می آمد» نوشته سید مرتضی موسوی توسط نشر معارف منتشر و راهی بازار نشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «صدایی که از اعماق وجودم می آمد» نوشته سید مرتضی موسوی به تازگی توسط نشر معارف منتشر و روانه بازار نشر شده است. این کتاب داستان یک زن فرانسوی است که به اسلام و تشیع پیوسته است.

در این داستان مسائل اعتقادی به قصد درک واقعیت‌های دین اسلام که نیاز همیشگی هر مسلمان است، با بیانی ساده و متکی بر آیات و دلایل قابل لمس و قابل فهم برای همه، تبیین و در دسترس قرار گرفته است. این کتاب راهنمایی برای افرادی است که دغدغه دینداری و دین مداری دارند؛ زیرا سوالات قهرمان داستان نسبت به دین را در جهت تکمیل آگاهی با تکیه بر آموزه‌های مسلم آئین اسلام و مقایسه با آموزه‌های آئین مسیحیت پاسخ داده است.

کتاب «صدایی که از اعماق وجودم می آمد» به دنبال بیان این است که ادیان الهی در بسیاری از موارد آموزه‌هایی نزدیک به هم دارند ولی ادیان دیگر به دو دلیل به این شکل نیستند. یکی اینکه دین‌های خودشان تحریف شده و واقعیت‌ها رنگ باخته و به این دلیل اسلام را به مسائلی مانند خشونت و مردسالاری متهم می‌کنند. دلیل دوم اینکه آنها به دلیل همین تحریف‌ها و انحرافات، شریعت را از دین جدا کرده اند و پایبندی به آن را لازم نمی‌دانند در حالی که دین منهای شریعت، دوامی نخواهد داشت و اگر به دین اصلی خود بازگردند، پایبند به مسائل شریعت خواهند بود.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

«سبک شده بودم. مثل کسی که مأموریتی به عهده‌اش بوده و آن را به‌درستی انجام داده باشد؛ …» تا عبارت: «بلند شدم و ترجمه قرآن را که با کاغذی از یک روزنامه پوشانده بودم آوردم و ادامه دادم: «ولی هنوز از تحقیق دست برنداشتم و دنبال حقیقتم، اما می‌خوام اول، اصل مطلب‌و بفهمم و بعد سراغ سوالات و دغدغه‌هام برم. این هم ترجمه قرآن که از کتابخانه امانت گرفتم.»

این کتاب با ۱۴۶ صفحه و قیمت صد هزار تومان عرضه شده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا