معرفی نشریات

عرضه سی‌وششمین جلد از «شخصیت‌های مانا»

سی و ششمین جلد از مجموعه «شخصیت‌های مانا» درباره خلیل عمرانی نوشته مجید سعدآبادی و فریدون حیدری ملک میان توسط انتشارات سوره مهر منتشر و راهی بازار نشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سی و ششمین جلد از مجموعه «شخصیت های مانا» با محوریت زندگی خلیل عمرانی نوشته مجید سعدآبادی و فریدون حیدری ملک میان به تازگی توسط انتشارات سوره مهر منتشر و روانه بازار نشر شده است.

این کتاب با نگاهی به زندگی «خلیل عمرانی» شاعر و ادیب معاصر، شخصیت و آثار او را بررسی می‌کند. عمرانی که امروز از او به عنوان «پدر» یاد می‌شود در زمان حیاتش بیش از هزار شاگرد انقلابی در حوزه ادبیات پرورش داده است. کتاب در سه فصل با عناوین «مروری کوتاه بر زندگی خلیل عمرانی»، «خدمات و فعالیت‌های فرهنگی، ادبی و اجتماعی» و «آرا، اندیشه‌ها و آثار» نوشته شده است. همچنین در پایان این کتاب تصاویری برای مخاطب قرار داده شده است.

در مقدمه این کتاب آمده است:

«جمع‌آوری اطلاعات اولیه برای تدوین کتاب حاضر، بیش از هر روشی از شیوه مصاحبه میدانی و گفت‌وگو استفاده شده است. در ابتدا به‌رغم بی‌تمایلی خانواده عمرانی به مصاحبه، تنها اطلاعاتمان مطالب موجود در فضای مجازی، کتاب مشاهیر و مصاحبه با چند نفر از دوستان عمرانی بود. اما بعد از تلاش‌های بسیار توانستیم مصاحبه‌هایی تصویری و صوتی با فرزندان، همسر و برادر عمرانی تهیه کنیم. پس از پیاده‌کردن اطلاعات به دست آمده و مطالعه دقیق‌تر آنها، گفت وگوهایی با همکاران و شاگردانش انجام گرفت و برای پوشش کم وکاستی‌های گفت وگوهای قبلی و سؤال‌های تکمیلی، مصاحبه‌هایی با خانواده و دوستان وی صورت گرفت. بخش دیگری از اطلاعات کتاب با روش پرسش و پاسخ در فضاهای مجازی با شاگردان، همکاران و دوستانش به دست آمد. نیز از خلال دیدارها و جلسات کنگره‌ها و جشنواره‌های دو سال اخیر بر دانسته‌هایمان از عمرانی افزوده شد.»

این‌کتاب با شمارگان ۵۰۰ نسخه و قیمت ۹۸ هزار تومان عرضه شده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا