معرفی نشریات

عرضه دو مجموعه شعر آئینی جدید در کتابفروشی‌ها

کتاب «مصاریع مذبوح» و «من مات من العشق» دو مجموعه شعر آئینی سروده مهدی زارعی توسط انتشارات سوره مهر منتشر و راهی بازار نشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «مصاریع مذبوح» و «من مات من العشق» دو مجموعه شعر آئینی سروده مهدی زارعی به تازگی توسط انتشارات سوره مهر منتشر و روانه بازار نشر شده است.

اولین دفتر شعر با نام «مصاریع مذبوح» مجموعه رباعی‌های عاشورایی است که متناسب با شب‌های ماه محرم به صورت موضوعی تدوین شده است. این رباعی‌ها در چهارده پرده از ورود کاروان امام حسین به کربلا آغاز و سپس به وصف هر یک از شخصیت‌های برجسته عاشورا از جمله حضرت زینب (س)، حضرت سجاد (س)، حضرت علی اصغر (ع) و چند چهره دیگر می‌پردازد. زارعی در پایان پرده چهاردهم از «وهب»، «جون»، «مختار ثقفی»، «توابین» و «عمرسعد» نیز اشعاری برای مخاطب سروده است.

«من مات من العشق» دومین عنوان کتاب شعری است که مهدی زارعی با محوریت شعرهای آئینی سروده است. این کتاب در ۱۲ دفتر با موضوعات توحیدی، چهارده معصوم (ع)، حضرت محمد (ص)، حضرت علی (ع)، حضرت فاطمه (س)، امام حسن مجتبی (ع)، عاشورایی، امام سجاد (ع)، امام صادق (ع)، امام رضا (ع)، حضرت مهدی (عج) و انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گردآوری شده است.

کتاب «مصاریع مذبوح» با ۱۷۶ صفحه و شمارگان ۳۰۰ نسخه و کتاب «من مات من العشق» با ۲۷۴ صفحه و شمارگان ۳۰۰ نسخه عرضه شده اند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا