معرفی نشریات

عرضه «تهران جان» در کتابفروشی‌ها

کتاب «تهران جان» نوشته مهدی قزلی و مکرمه شوشتری توسط انتشارات سوره مهر منتشر و راهی بازار نشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر؛ کتاب «تهران جان» نوشته مهدی قزلی و مکرمه شوشتری به تازگی توسط انتشارات سوره مهر منتشر و روانه بازار نشر شده است. این کتاب به روایت‌هایی از زندگی با تهران از نگاه پانزده نویسنده جوان می‌پردازد که تجربه‌های خود را از زندگی در این ابرشهر به نگارش درآورده‌اند.

در «تهران جان» سعی شده با تهران به مثابه یک شخصیت برخورد شود تا ابعاد بیشتری از آن شناخته شود. تهران شهر همه ایرانی‌هاست و از این رو نوشتن و خواندن از تهران، نوشتن و خواندن از ایران است.

روایت‌های کتاب، روایت‌های بخش شهر در پنجمین دوره «جایزه داستان تهران» است که با گردآوری قزلی و شوشتری جمع‌آوری شده و کیفیت ادبی آن به تأیید حبییه جعفریان و احمد بطحائی هم رسیده است. از جمله نویسندگان مطرح «تهران جان» می‌توان به فائضه غفارحدادی، انوشه میرمجلسی و معصومه صفایی‌راد اشاره کرد.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

«شهر به خاطر آدم‌هایش شهر می‌شود. تهران گرانیگاه جمهور آدم‌های مهم و اجتماعات مؤثر و حوادث تاریخ‌ساز معاصر و مرکز ثقل ایران است. تهران پذیرای دوست و دشمن و میزبان همه سلیقه‌ها بوده است. تهران ملی‌ترین شهر ایران است. هنوز نفی بلد از تهران تنبیه و مجازات به حساب می‌آید، هنرمندان و نویسندگان بزرگ عموماً ساکن تهران بوده‌اند، و حتی ارباب عمایم در قم با تهران در رفت‌وآمدند…»

این کتاب با ۴۲۸، شمارگان ۵۰۰ نسخه عرضه شده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا