معرفی نشریات

عرضه ترجمه «آموزش مهارت‌های تفکر نقادانه» در بازار نشر

کتاب «آموزش مهارت‌های تفکر نقادانه» نوشته کاترین دیلامین و جیل اسپرینگ» با ترجمه مریم معیرزاده توسط موسسه فرهنگی دُکسا منتشر و راهی بازار نشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «آموزش مهارت‌های تفکر نقادانه» نوشته کاترین دیلامین و جیل اسپرینگ» به تازگی با ترجمه مریم معیرزاده توسط انتشارات دُکسا منتشر و روانه بازار نشر شده است. این کتاب برای کودکان ۹ تا ۱۲ سال به نگارش درآمده است.

تحقیقات نشان می‌دهد کودکان از طریق موضوعات و مسائلی که در زندگی روزمره شأن با آن‌ها مواجه می‌شوند می‌توانند به ابزار تفکر نقادانه مسلح شوند. از آنجا که حجم وسیعی از اطلاعات دریافتی از شبکه‌های اجتماعی یا منابع غیر موثق است و این منابع بخش جدایی ناپذیر زندگی روزمره کودکان و بعضاً حاوی اطلاعات گمراه کننده است. نویسندگان در این کتاب با در نظر گرفتن این نگاه و ایجاد پرسش‌هایی هدفمند و طرح چالش‌های مرتبط با مسائل زندگی روزمره کودکان ۹ تا ۱۲ سال آنان را در جهت یادگیری تفکر نقادانه سوق داده اند.

هدف پرسش‌ها، چالش‌ها و صورت بندی کتاب آموزش موضوعاتی چون تشخیص تناقض‌ها در زندگی، تجزیه و تحلیل تبلیغاتی که دریافت می‌کنیم بررسی ایده‌ها و نظرات گوناگون افراد، چگونگی بررسی درستی یا نادرستی نظرات مختلف است این مباحث کودکان را قادر می‌سازد تا بهتر بتوانند قضاوت انتخاب درست و تصمیم گیری داشته باشند.

کاترین دیلامین درمان گر حوزه گفتار و زبان در حال حاضر بازنشسته است. او فعالیت‌های متننوعی از جمله کار در واحد شنوایی سنجی با فرزندان نیروهای مسلح در خارج از کشور داشته است. همچنین جیل اسپرینگ درمان گر حوزه گفتار و زبان در حال حاضر بازنشسته است. او نیز در زمینه اختلال گفتار و زبان کودکان و اختلال طیف اوتیسم تخصص دارد.

در بخشی از این کتاب از زبان نویسنده می‌خوانیم:

این کتاب آموزشی به صورت کاربردی طراحی شده است تا به کودکان ۹ تا ۱۲ ابزارهای اولیه ضروری برای به چالش کشیدن برخی از اطلاعات متناقض را آموزش دهد، اطلاعاتی که ممکن است در زندگی روزمره با آن‌ها مواجه شوند. کودکان به طور فزاینده ای در معرض فن آوری اطلاعات مدرن رسانه‌های اجتماعی و اطلاعات گمراه کننده‌ای قرار می‌گیرند که می‌تواند به طور جدی بر جهان بینی و عزت نفس آن‌ها تأثیر گذارد هدف این است که به آنان کمک کنیم تا بهتر بتوانند قضاوت مستقلی داشته باشند و در برابر اقناع نابجا مقاومت کنند.

این کتاب با ۱۷۴ صفحه، شمارگان هزار نسخه و قیمت ۱۷۵ هزار تومان عرضه شده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا