معرفی نشریات

سومین شماره فصلنامه صنعت گل و گیاه منتشر شد

سومین شماره فصلنامه صنعت گل و گیاه، ویژه پاییز ۱۴۰۲ منتشر شد و روی پیشخوان مطبوعات آمد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سومین شماره فصلنامه صنعت گل و گیاه، ویژه پاییز ۱۴۰۲ به‌تازگی منتشر شده و روی پیشخوان مطبوعات آمده است. این مجله که از بهار ۱۴۰۲ در حال انتشار است، دربرگیرنده چهار بخش گیاهان آپارتمانی، گل‌های شاخه بریده، فضای بیرونی و عمومی است.

بخش عمومی این شماره شامل «فاکتورهای سولاریزاسیون»، «معرفی انجمن تخصصی گل و گیاهان زینتی استان تهران»، «معیارهای دسته بندی گلدان‌های شاخه بریده»، «مصاحبه با حسن صفایی مقدم»، «معرفی مجلات برتر گل و گیاه در جهان»، «نمایشگاه‌های گل و گیاه جهان در نیمه دوم سال ۲۰۲۳» است.

فصلنامه صنعت گل و گیاه، در هر شماره به معرفی یکی از پیشکسوتان صنعت گل و گیاه می‌پردازد و در این شماره این بخش را به معرفی مجتبی خادم یکی از تولیدکنندگان صاحب نام گیاهان زینتی اختصاص داده است.

بخش «شاخه بریده» مجله شامل «معرفی کتاب کاشت و پرورش رز شاخه بریده در مناطق مختلف جهان»، «نکات کلیدی برای برداشت و مراقبت از گل‌ها پس از برداشت»، و «آفتابگردان، گل خورشید» است.

این مجله در مصاحبه با مدیرعامل تعاونی گل و گیاه رامسر، به بررسی وضعیت پرورش و بازار گل و گیاه پرداخته که در بخش «گیاهان آپارتمانی» بخش سوم آن منتشر شده است. سایر مقالات این بخش عبارتند از: «دیوار سبز و آخرین ترندهای آن»، «اصول نگهداری از میخک هندی»، «باغهای شیشه‌ای جاودان»، «کدهایی از جهان هستی»، و «تولید نخستین گونه سیکلامن گل درشت دورنگ».

بخش «فضای بیرونی» با مقاله‌ای مفصل، موضوع راهکارهای کنترل عوامل زنده و غیر زنده خسارت زا به درختان چنار را پوشش داده است. «فضای سبز در مدارس» و «عدالت محیطی؛ جایگاه معلولین در طراحی فضای سبز شهری» سایر مقالات این بخش هستند.

با توجه به پایبندی این فصلنامه به دغدغه‌های زیست محیطی، هر شماره بخشی از مطالب خود را به مقالاتی با رویکرد زیست محیطی اختصاص می‌دهد که از جمله آن می‌توان به «مخاطرات فوم گل و جایگزین‌های آنها» و «گلدان بایوپات، جایگزینی برای گلدان پلاستیکی» اشاره کرد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا