مقالات علمی

بهره‌گیری از هوش مصنوعی در نویسندگی؛ 97 کتاب فقط در 9 ماه

طبق جدیدترین گزارش‌های منتشر شده، اخیراً یک نویسنده کتاب‌های علمی تخیلی با استفاده از ChatGPT و دستیار هوش مصنوعی Claude توانسته در فقط 9 ماه چیزی بالغ بر 90 کتاب بنویسد. در ادامه این خبر به بررسی روش استفاده از هوش مصنوعی در نوشتن کتاب توسط این نویسنده می‌پردازیم.

به نقل از خبرگزاری معروف The Register، اخیراً نویسنده‌ای به نام Tim Boucher ادعا کرده است که در ماه‌های اخیر توانسته با فروش 574 نسخه از 97 کتاب نوشته شده به کمک هوش مصنوعی، نزدیک به 2000 دلار درآمد بدست آورد.

هر کتاب از مجموعه کتاب‌های «AI Lore» او بین 2000 تا 5000 کلمه‌ای است، در نتیجه می‌توان گفت هر کدام از این کتاب‌ها در حد یک مقاله بلند است، نه یک رمان طولانی. او در مصاحبه‌ای گفت که این کتاب‌ها با حدود 40 تا 140 عکس پر شده‌اند و نوشتن و تکمیل کردن هر کدام از آن‌ها تقریباً شش تا هشت ساعت زمان می‌برد.

نویسندگی هوش مصنوعی

Boucher توانسته به لطف نرم افزارهای هوش مصنوعی مختلف تعداد بسیار زیادی کتاب بنویسد. او از Midjourney برای ایجاد تصاویر و ChatGPT شرکت OpenAI و Claude شرکت Anthropic برای تولید متن، ایده‌پردازی و نوشتن داستان استفاده می‌کند.

او همچنین مدعی شد این کتاب‌ها بازده چشم‌گیری برای وی داشته‌اند و با تبلیغات بسیار اندک و هزینه‌ی اضافی ناچیز، درآمد نسبتاً خوبی را به همراه داشته‌اند.

وی گفت که به دلیل محدودیت‌های فعلی فناوری‌های هوش مصنوعی، تولید متن‌های طولانی‌تر که از یک خط داستانی منسجم پیروی می‌کنند، بسیار دشوار است. با وجود این چالش‌ها، او مدعی است هوش مصنوعی بر خلاقیت او تأثیرات مثبتی گذاشته است.

البته در نظر داشته باشید که هنوز هم این کتاب‌ها نمی‌توانند درآمد کافی برای یک فرد را فراهم آورند. فروش متوسط 6 نسخه از هر کتاب و کسب درآمد چند صد دلاری در ماه برای یک نویسنده کافی نیست.

نظر شما در مورد استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی در نویسندگی چیست؟

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا