مقالات علمی

اعلام جنگ هکرهای ناشناس به ایران؛ سایت های دولتی از دسترس خارج ‌شدند

وبسایت‌های مربوط به دولت از ساعاتی پیش از دسترس خارج شده بود. به نظر می‌رسد در ساعات ابتدایی امروز حملات هکری گسترده‌ای به سایت‌های دولتی در ایران آغاز شده است. گروه هکری انانیموس مسئولیت این حملات را پذیرفته است.

صبح امروز گروه هکری انانیموس با حمله سایت‌های مربوط به دولت ایران، آن‌ها را از دسترس خارج کرده بود. گروه هکری انانیموس مسئولیت این حملات را پذیرفته و اعلام کرده حملات گسترده‌تری به سایت‌های دولتی ایران ترتیب خواهد داد.

حمله هکری به سایت های دولت

گروه هکری انانیموس یا هکرهای ناشناس (Anonymous) یک گروه هکری غیر متمرکز شامل هکرهایی از سراسر جهان است که تاکنون مسئولیت چندی از بزرگ‌ترین حملات هکری تاریخ به دولت‌ها و موسسات دولتی را بر عهده گرفته است. گروه هکری انانیموس مسئولیت حمله به سایت‌های دولتی ایران را نیز پذیرفته است.

هک شدن سایت دولتی ایران

از ساعاتی پیش سایت‌های دولتی ایران از جمله portal.iran.gov.ir ،iran.gov.ir و سامانه Dolat.ir از دسترس خارج شده‌اند. گروه هکری انانیموس با انتشار یک ویدئو مسئولیت خرابی سایت های دولتی ایران را پذیرفته و ادعا کرده حملات گسترده‌تری را در برنامه دارد.

تا این لحظه مقامات دولتی واکنشی به این موضوع نشان نداده‌اند. در حال حاضر سایت های دولتی ایران در دسترس قرار دارند، اما به نظر می‌رسد خدمات آن‌ها هنوز با اختلال روبرو است. باید دید در ادامه دیگر سایت‌های وابسته به دولت نیز مورد حملات هکری از این دست قرار خواهند گرفت یا خیر.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا