مقالات علمی

آموزش بازیابی پیام های حذف شده واتساپ و خواندن چت های پاک شده واتس اپ

در حال عادی امکان دسترسی مجدد به پیام های حذف شده واتساپ وجود ندارد اما توسعه‌دهندگان روشی را یافته‌اند تا کاربران بتوانند این پیام‌ها را به راحتی بخوانند؛ روشی که در ادامه مطلب برای ریکاوری یا برگرداندن پیام های واتساپ معرفی کرده‌ایم. علاوه بر بازگرداندن چت های پاک شده شما، قصد داریم تا آموزش خواندن پیام های حذف شده واتساپ را نیز به شما آموزش دهیم.

واتساپ یکی از محبوب‌ترین پیام‌رسان‌‌‌ها در دنیاست و توسط میلیاردها نفر مورد استفاده قرار می‌گیرد. همین میزان توجه شاید مهمترین دلیلی باشد تا توسعه دهندگان و کاربران زیادی به دنبال یافتن راهی برای حل مشکلات آن یا کشف قابلیت‌هایی برای حذف بسیاری از محدودیت‌های آن باشند.

اینک برای رفع مشکل پیام های حذف شده واتساپ و خواندن چت های پاک شده توسط طرف مقابل در واتس اپ راه حل‌هایی به وجود آمده است. با ما همراه باشید تا این روش‌ها را فرا بگیرید.

چگونه پیام های حذف شده واتساپ را برگردانیم؟

قابلیت حذف پیام‌های ارسالی یکی از ویژگی‌های جدید این پیام‌رسان محبوب است که مورد استقبال کاربران قرار گرفته تا بتوانند پیام‌های اشتباهی خود را پاک کنند. اما این قابلیت می‌تواند کنجکاوی مخاطبان را برانگیزد که چه پیامی برای آنها ارسال شده که حالا فرستنده پیام اقدام به حذف آن نموده است.

در حال حاضر امکان بازگرداندن چت های حذف شده واتس آپ توسط این برنامه وجود ندارد اما روش‌هایی وجود دارد که به شما برای خواندن پیام های حذف شده واتساپ کمک می‌کند.

ساده ترین روش خواندن پیام های حذف شده واتساپ

در نظر داشته باشید که این راهکار تنها روی گوشی‌های هوشمند اندرویدی قابل پیاده‌سازی بوده و متأسفانه در نسخه iOS عمل نخواهد کرد. در این روش از یک برنامه دیگر برای دسترسی به اعلان‌های دستگاه استفاده می‌شود و امکان دیدن پیام های حذف شده نیز وجود دارد.

به صورت پایه چت‌های WhatsApp رمزنگاری شده‌اند و هیچ راهی برای برگرداندن پیام های واتساپ حذف شده وجود ندارد. بنابراین باید از برنامه‌ دیگری برای ردیابی اعلان‌های واتساپ استفاده کرد تا با دسترسی به تاریخچه اعلانات این برنامه، بتوان پیام‌های حذف شده را ردیابی نمود.

قبل از هر توضیحی باید بدانید که استفاده از برنامه‌هایی مشابه WAMR روشی آسان و مناسب برای مشاهده پیام های حذف شده واتساپ به شمار می‌رود.

البته برنامه‌های زیادی برای رهگیری اعلانات وجود دارند اما اپلیکیشن WAMR امکانات مناسبی را در اختیار کاربران قرار داده و می‌توان از آن برای ردیابی اعلان‌های WhatsApp Business و سایر پیام‌رسان‌ها مانند اینستاگرام و تلگرام نیز استفاده کرد. برای نصب این برنامه می‌توانید از پلی استور گوگل استفاده کنید.

بازگردانی پیام های پاک شده واتساپ توسط نرم‌افزار

بازگرداندن چت های حذف شده واتس آپ توسط نرم‌افزار WAMR

برای بازیابی پیام های واتساپ پس از دانلود و نصب، اپلیکیشن WAMR را اجرا کرده و گزینه Next را انتخاب کنید. پس از آن نوبت به انتخاب برنامه‌هایی می‌رسد که قصد ردیابی آنها را دارید. برای این منظور لیستی از برنامه‌های نصب شده بر روی گو‌شی هوشمند شما نمایش داده می‌شود تا نرم‌افزارهایی مانند WhatsApp که می‌خواهید WAMR آنها را زیر نظر بگیرد را انتخاب کنید.

چگونه پیام های حذف شده واتساپ را برگردانیم
انتخاب برنامه‌هایی که می‌خواهید اعلان‌های آنها توسط WAMR رصد شود

سپس مطابق تصویر بالا به سمت راست پیمایش کرده تا به بخش تنظیمات برسید و در این بخش مانند تصویر زیر بر روی گزینه Enable در کنار Notification Reader ضربه بزنید تا قابلیت ریکاوری پیام های واتساپ فعال شود.

سایت ریکاوری پیام های واتساپ

اکنون برای بازیابی پیام های واتساپ به قسمت تنظیمات گو‌شی خود هدایت می‌شوید تا مجوز دسترسی به اعلانات را در اختیار اپلیکیشن WAMR قرار دهید. در صفحه جدید به‌‌دنبال این برنامه گشته و روی آن ضربه بزنید و پس از آن گزینه Allow Notification access را انتخاب کرده و برای برگرداندن پیام های واتساپ روی Allow کلیک کنید.

بازیابی پیام های حذف شده واتساپ

پس از اعطای مجوزهای لازم به برنامه WAMR، به محیط این برنامه بازگشته و روی Allow ضربه بزنید. اکنون کار تمام است و شما سرویسی را فعال کرده‌اید که اعلانات واتساپ را ذخیره می‌کند. اگر شخصی پیامی را که برای شما ارسال کرده و سپس آن را حذف کند، اپلیکیشن WAMR به شما اطلاع داده و می‌توان پیام های حذف شده واتساپ را مشاهده کرد.

بازگرداندن پیام های حذف شده واتساپ خودم

به یاد داشته باشید نسخه‌های جدید سیستم‌عامل اندروید از راهکارهای جدیدی در مدیریت مصرف باتری بهره می‌برند و همین امر ممکن است روند اجرای این برنامه را مختل کند. در واقع قابلیت مدیریت مصرف باتری در سیستم‌عامل اندروید، اجرای برنامه WAMR را با مشکل مواجه می‌کند و امکان برگرداندن پیام های واتساپ وجود ندارد.

بنابراین برای ریکاوری پیام های واتساپ باید با مراجعه به تنظیمات برنامه WAMR آن را در پس زمینه فعال نگه دارید تا همیشه به اعلان‌های واتساپ دسترسی داشته و بازیابی پیام های واتساپ را انجام دهد. هنگامی که شخصی برای شما پیامی در واتساپ ارسال می‌کند، اپلیکیشن WAMR محتوای این پیام را ذخیره کرده و حتی اگر کاربر آن را حذف کند، محتوای پیام حذف شده توسط برنامه WAMR در دسترس شما قرار می‌گیرد.

چگونه پیام های پاک شده واتساپ را برگردانیم

البته این راهکار بازگرداندن چت های حذف شده واتس آپ با محدودیت‌هایی همراه است. این محدودیت‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

  • اگر شما برخی از مخاطبین خود را بی‌صدا کرده‌ و آنها پیامی را برای شما ارسال نموده و سپس حذف کنند، قادر به دیدن پیام های حذف شده نخواهید بود.
  • اگر دانلود خودکار رسانه را در واتساپ غیرفعال باشد، WAMR نمی‌تواند فایل‌های حذف شده را ذخیره کند.
  • اگر گو‌شی شما به اینترنت متصل نبوده و پیامی برای شما ارسال شود، این قابلیت کمکی به شما نخواهد کرد.

بازگرداندن پیام های واتس اپ با برنامه +Whatsremoved

WhatsRemoved+ از برنامه های کاربردی اندروید است که به شما امکان بازیابی پیام های حذف شده در مسنجرها و پیام رسان های مختلف از جمله واتساپ را می دهد. حتماً دقت کردید وقتی کسی برای شما پیامی ارسال می کند اول در بخش اعلانات به نمایش در می آید تا شما را مطلع کند.

این نرم افزار در هر پیامی را که در بخش اعلانات برای شما به نمایش در آید را ذخیره می کند بنابراین حتی اگر مخاطب شما پیام یا چت خود را حذف کند یک نسخه از آن در نرم افزار WhatsRemoved ذخیره می شود و امکان دیدن پیام های حذف شده وجود دارد.

بازیابی پیام های حذف شده واتساپ با برنامه Auto RDM

اپلیکیشن Auto RDM به طور واضح برای واتس‌اپ طراحی شده و اکثر امکاناتش هم برای این پیام‌رسان هستند. فقط کافیست دسترسی‌های لازم را به Auto RDM بدهید تا از لحظه نصب اپلیکیشن به بعد هر پیام ورودی به گو‌شی شما را در حافظه‌اش ذخیره کند. البته باید بدانید که ذخیره پیام‌های ورودی در Auto RDM فقط منحصر به واتس‌اپ نیست و هر اپلیکیشنی که امکان رد و بدل کردن پیام داشته باشد را هم شامل می‌شود.

قبل از هر کاری از اطلاعات خود در واتساپ پشتیبان تهیه کنید

فعالسازی فرآیند بکاپ گیری از پیام های واتس آپ از قابلیت های بسیار جذاب است و برای افرادی که پیام های مهمی در این برنامه دارند می تواند بسیار کاربردی باشد. برای فعالسازی این امر باید مراحل زیر را دنبال کنید:

  • برای ریکاوری پیام های واتساپ این برنامه را باز کنید.
  • در صفحه باز شده بر روی سه نقطه بالا سمت راست ضربه زده و گزینه Settings را انتخاب کنید.
  • در صفحه باز شده از بخش تنطیمات واتساپ، گزینه chats را برگزینید.
  • در نهایت برای بکاپ گرفتن از چت های واتساپ، گزینه Chat backup را انتخاب کنید.
  • در صفحه باز شده تنظیمات مربوط به گرفتن بکاپ بر روی حساب کاربری گوگل را مشاهده خواهید کرد.
  • بدین ترتیب بکاپ گیری از واتساپ شما آغاز خواهد شد. برای بازیابی پیام های واتساپ باید این برنامه را پاک کرده و دوباره نصب کنید یا دیتای آن را پاک کنید.

جمع‌بندی و پاسخ به سوالات متداول

ساده‌ترین روش خواندن پیام های حذف شده واتساپ چیست؟

استفاده از برنامه‌هایی مانند WAMR ساده‌ترین روش برای بازگرداندن چت های حذف شده واتس آپ است. این قبیل برنامه‌ها محتوای اعلانات پیام‌های دریافتی واتساپ را ذخیره کرده و در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

آیا می‌توان از برنامه دیگری برای بازیابی پیام‌های حذف شده واتساپ استفاده کرد؟

برنامه‌های متعددی برای ریکاوری پیام های واتساپ حذف شده وجود دارد که در این مطلب به تعدادی از آنها اشاره شده است. روش کار این برنامه‌ها مشابه یکدیگر بوده بر ذخیره محتوای اعلانات واتساپ متمرکز هستند.

در صورتی‌که تهیه نسخه پشتیبان واتساپ در گو‌شی فعال نباشد می‌توان پیام‌های واتساپ را بازگرداند؟

اگر از پیام‌های خود نسخه پشتیبان تهیه نکنید و اطلاعات واتساپ شما از روی گو‌شی حذف شود، دسترسی به پیام‌های حذف شده امکانپذیر نیست.

آیا خواندن پیام های حذف شده واتساپ بدون برنامه امکان پذیر است؟

اگر از پیام‌های خود بکاپ گرفته باشید و چت‌های شما به هر دلیلی حذف شود، می‌توانید با بازگرداندن نسخه پشتیبان به پیام‌های حذف شده دسترسی داشته باشید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا